Návod na aplikaci Sibu

Návod na zpracování Sibu

lepeni

Lepení

Pro lepení SIBU si můžete zvolit tyto možnosti:

1) Samolepicí folie – povrch na který budete lepit je třeba vyčistit a odmastit. Lepit postupně a nestrhávat si ochranou folii ze samolepky moc dopředu.

2) Lepení s pomocí SIBUKLE D 22 HV – nejdříve očistíme SIBU i potřebný nosič (zeď), lepidlo nalijeme na desku a rozneseme špachtlí. 20 minut se nechá vysychat. Následně přiložíme Sibu folii a přitlačíme jí k nosiči (například přítlačným válečkem). Na konci lepení nezapomeňte odstranit ochranou folii.

3) Lepení pomocí lepidla SPREY-KON S202 – nejdříve očistíme SIBU i potřebný nosič. Lepidlo se dodává ve tlakové nádobě. Nastříkáme na obě lepené plochy a necháme zaschnout (cca 3 minuty). Lepidlo zůstane pořád trochu „živé“. Přiložíme Sibu folii k nosiči a přitlačíme jí k nosiči (například přítlačným válečkem). Pozor jde o kontaktní lepidlo a proto jakmile Sibu přiložíme nejde již odtrhnout. Nejlepší spoj vznikne při dostatečném množství lepidla a dostatečném přítlaku. Při použití tlaku v lise používejte gumovou lisovací podložku SIBU. Nedochází ke zborcení reliéfu. Na konci lepení nezapomeňte odstranit ochranou folii.

4) Lepení s pomocí lepidel PVA (takzvané bílé lepidlo). – nejdříve očistíme SIBU i potřebný nosič. Nanášíme ideálně navalováním (nanášecí váleček) lepidlo na obě lepené plochy. Oba dílce přiložíme k sobě a vložíme do lisu. Při použití tlaku v lise používejte gumovou lisovací podložku SIBU. Nedochází ke zborcení reliéfu a k dalšímu nežádoucímu poškození SIBU desky. Lisujeme po dobu 10 minut, při teplotě do 45°C a tlaku 100 barů. Po vyjmutí z lisu zatížíme například laminodeskou a necháme odležet do druhého dne (cca 16 hodin).

Video Lepení Sibu

rezani-1

Řezání

Pro řezání můžeme použít řezací nůž lepší kvality. Vždy použít jen ostré nože. Nepoužívejte kobercové řezáky. Nemají ideální nůž. Dále lze formátovat i na formátovací pile. Sibu folie řežeme na dekorové straně a pokud je na folii nanesena samolepka, pak je nutno druhým řezem z druhé strany samolepku doříznout.

Video řezání Sibu

 

 lepeni-profilu

Lepení profilů

Veškeré profily jsou s nanesenou samolepicí folií. Dodávají se v délce 2705mm.
Pro lepení lišt je potřeba pečlivě vyčistit a odmastit povrch nosiče, na který se bude lišta lepit.

Video instalace profilů

 

čisteni

Čištění

Nikdy nečistíme agresivními čističi a čističi s abrazivními (hrubými) přísadami. Čistíme jen čistící pěnou (například na okna). Tuto pěnu naneseme na hadřík a potom s ní vyčistíme SIBU fólii.

Pro čištění je možné objednat originální čistící sadu od SIBU. Obsahuje čistící houbu, jemný hadřík a čistící vodu.

Video čištění Sibu

 

S naší partnerskou firmou Vám nabízíme možnost lepení SIBU folií na zakázku.

Lepení na nosiče, formátování, hranění. Dále ohýbání některých SIBU folií na dvířka, čela postelí podstavce atd. Výrobu a montáž vestavěných skříní se SIBU. Výrobu a montáž dekorativních panelů za televizi.

Pokud budete mít zájem o naši službu pište na

E-mail: marek(@)ocadia.cz   nebo volejte na tel. 775 646 686